Oficiální stránky středočeské kapely INDEX


Historie kapely - ani ne tak pohnutá jako dlouháTahleta kapela vznikla ve druhé polovině dvacátého století a u jejího založení byl i muzikant ze staré školy a dobrý člověk pan Oldřich Horák (rádi a často na něj vzpomínáme). Hráli jsme na schůzích a na MDŽ a na jiných sledovaných akcích takové fláky jako Zřím Aragvi proud, Maminko mámo ..., nebo Tachlovické mlýny.Ale dosti vzpomínání na sexuální revoluci let sedmdesátých - o tom se rozepíšu jindy. Tejdě vám nabízím, jak zhodnotil naši historii Jarda - kapelník - při příležitosti druhého Otvíráku v roce 2008 - tedy už v tomto století:Skupina INDEX

Založili ji tehdejší spolužáci z 9. třídy ZDŠ Nučice někdy v roce 1975 s cílem hrát po tancovačkách a plesech, to znamená výlučně převzatou tvorbu, kapela je tudíž už tak stará, že se stala vlastním „ryvajvlem“, sestava se měnila podle toho, jak se měnily hudební trendy, jak odcházeli členové na střední či pomocné školy, posléze na vojnu, do výkonu trestu atd., kapela většinou hrála vše od „bacha po vlacha“, postupně inklinovala stále víc a víc, jak se česky spisovně říká k „bigbítu“, v současnosti hraje v základní kytarové sestavě ve čtyřech (v pokročilejších nočních hodinách i po čtyřech), podle potřeby je doplňována o hráče na klávesy a saxofon.
Před zhruba 5 lety potomci členů kapely založili skupinu Fenomén, v počátku je otcové z Indexu podpořili několika vlastními písničkami „ze šuplíku“ a právě skutečnost, že po odehrání vlastních kusů nedošlo k fyzickému útoku ze strany publika, byla impulsem k produkci vlastní tvorby.

Současná sestava zatím doživších se členů:

Nerv ( od slova „nervák“) Tenkrát – kytara, hysterické výstupy, sprosté nadávky, zpěv,
Kubis – el. kytara, tvrdošíjně přes protesty akust. kytara, dusivý nezveřejnitelný zpěv,
Fuňas – basa, brumendo, občas křeč vydávaná za tanec
Rysák Kudrnáč – bicí mimo rytmus, nikotinové kouřové efekty

občas jsou po dohodě a po remcání použitelní stálí hosté a soustavně nestálí členové Polstr na ságo a Miloš Libich na klávesy

J.T. - březen 2008

Roky 2008 - 2012

V květnu 2008 jsme natočily první a snad ne úplně poslední CD - krásně strávený týden v Karlových Varech. To bylo ještě v sestavě s Kubisem. Po natáčení odchází Kubis a my hledáme nového kytaristu, po několika neúspěšných pokusech jsme sáhli do vlastního genetického materiálu a vzali Čopka. Krátce na to s námi zase pravidelně začíná hrát Miloš.
V sestavě Jarda, Miloš, Čopek, Fuňas a Tomáš (a samozřejmě Martin) hrajeme až do konce roku 2011.

Na konci roku 2011 odchází z důvodu bolestí kloubů, svalů, kůže, plic, sliznic, žláz a i ostatních orgánů (zkrátka pro celkovou tělesnou sešlost) Tomáš Kudrnáč. Možná, že se mu ozvalo zranění z války.
Od začátku roku 2012 s námi hraje na bicí Petr Miadok. Ten už s námi občas zahrál nějaký záskok a taky hraje se spřízněnými kapelami.

Fuňas - červen 2012